Ośrodki badań społecznych regularnie informują nas o tym, że od lat w Polsce wzrasta liczba rozwodów

Ośrodki badań społecznych regularnie informują nas o tym, że od lat w Polsce wzrasta liczba rozwodów. Okazuje się, że obecnie rozwodzi się już, co trzecia para małżeńska i trend ten utrzymuje się. W takiej sytuacji coraz więcej osób zaczyna potrzebować porad profesjonalnych prawników.

Kto w Polsce rozwodzi się najczęściej?

Okazuje się, że zdecydowanie najczęściej rozwodzą się osoby stosunkowo młode a więc przed 35 rokiem życia. Małżeństwa, które ulegają rozwiązaniu mają wiec zwykle krótki staż, trwający mniej niż 10 lat. Ostatnio grupą wiekową, w której również rośnie skłonność do rozwodów są osoby w wieku powyżej 50 lat. Jest to zjawisko stosunkowo młode, bo dawniej osoby, które miały już dorosłe dzieci nie wykazywały skłonności do dokonywania dużych zmian w życiu.

Stroną, która wnosi pozew o rozwód Wrocław świąteczne ozdoby na bramie zdecydowanie częściej jest kobieta. Okazuje się, że mężczyźni rzadziej inicjują rozstania i jeśli już tak robią to odchodzą do kolejnej partnerki. Kobiety dużo częściej decydują się rozwodzić ze względu na dobro dzieci lub po prostu pragną dalej żyć niezależnie, bez męża.

Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów?

Gdy ktoś składa pozew o rozwód Wrocław to na salach sądowych najczęściej, jako powód rozstania usłyszymy hasło “niezgodność charakterów”. Pod tym pojęciem rozumieć można bardzo wiele zjawisk. Czasem są to konflikty na tle finansowym, podziału domowych obowiązków albo konflikty związane z wspólnym zamieszkiwaniem z rodzicami czy teściami. Bardzo często przyczyną rozpadu małżeństwa są przemoc oraz nałogi. Jeśli chodzi o nałogi to nadal na czele plasuje się alkoholizm a zaraz za nim uzależnienia od narkotyków czy hazardu.

Jak dobrze przeprowadzić rozwód?

Jeśli małżeństwo posiada wspólny majątek albo przedmiotem sporu jest opieka nad dziećmi warto zatrudnić dobrego prawnika, który złoży pozew o rozwód Wrocław oraz będzie wsparciem w całym postępowaniu sądowym. Z pewnością warto zainwestować w taką usługę, gdy w grę wchodzi podział znacznego majątku.